A test elkészítése
Ahoz, hogy a test plasztikus legyen, a sorokat állandóan váltogatva egyszer felfelé és egyszer lefelé toljuk.
Ha a mintában két sort két vonal fog közre, akkor az azt jelenti, hogy a felsõ sornak felül, a második sornak pedig alul kell lennie.
Az elsõ sor gyöngyeit a drot közepére toljuk. A második sor gyöngyeit felvesszük a drót egyik végével, és a másik drótvéget ellentétes irányban visszatoljuk a második sor gyöngyein keresztül (ügyelve arra, hogy az elsõ sor a drót közepén maradjon), majd mindkét drótvéget jól meghúzzuk.
A test minden további sorát a második sorhoz hasonlóan készítjük, mindig váltogatva felül és alul.
Ahol a felsõ és alsó sorok összeérnek, a drót cikcakkvonalban látható, ezért a drótvégeket mindig jól húzzuk meg, hogy a vonal lehetõleg kicsi maradjon. Kisollóval vagy kötõtûvel a felsõ sorokat ívelten felfelé, az alsó sorokat pedig ívelten lefelé hajlítjuk, majd a drótvégeket még egyszer külön széthúzzuk egymástól. Ezáltal plasztikus lesz a test, és a drót cikkcakkvonala még kevésbé lesz feltünõ.
A végtagokhoz és egyéb részekhez szükséges kiegészítõ drótokat fûzzük át a gyöngysoron úgy, ne feszüljön tulságosan.
A végtagok és egyéb részek
A hozzátoldott részek, mint a lábak, a fülek, a szárnyak, az uszonyok és a farok néha a tesstel együtt elkészíthetõek. Általában azomban az egyéb testrészekhez az egyik sor gyöngyein keresztül külön drótot húzunk be, mindig a drót közepéig. Minden külön részhez, mint a testnél is, két drótvégre van szükség.
Egyes részek a testhez hasonlóan plasztikusan készíthetõk, ilyenkor a mintában mindig két sort találunk a vonalak között. Amikor a részt síkban kell elkészíteni, mindig csak egy sor van rajzolva a vonalak közé.
A test befeljezése
Ha a figura csúcsban végzõdik, akkor a nyílás hátul autómatikusan záródik. Egyébként az ívelt nyílásokhoz hasonlóan járunk el: az utolsó három sort laposan egymás után rakjuk. Az elsõ sort ívelten felfelé, a harmadikat ívelten lefelé hajlítjuk. A test drótjait általában a hátsó lábak elkészítéséhez használjuk.
Fülek külön drót nélkül
A felsõ sor gyöngyeit a fülekkel együtt felfûzzük a drót egyik végére, a másik drótvéget az utolsó három gyöngyön keresztül ellentétes irányban átfûzzük rajtuk. Felveszünk egy gyöngyöt a belsõ fülhöz, a drótot ellentétes irányban átfûzzük a középsõ két gyöngyön, majd újra felfûzünk egy gyöngyöt, és a drótot az elsõ három gyöngyön visszavezetjük. A drótvégeket jól meghúzzuk.
Plasztikus lábak
Hasonlóképp készülnek, mint a plasztikus test, azzal a különbséggel, hogy a két vonal között az elsõ sort kifelé, a másodikat pedig befelé, a hashoz igazítjuk.
Lábujjak
A lábujjakat csak az egyik drótvéggel készítjük: felfûzünk hat gyöngyöt, és a drótot az utolsó kivételével mindegyik gyöngyön visszafûzzük, miközben a gyöngyöket a lábhoz szorítjuk. A második és harmadik lábujjat hasonlóképp készítjük, a drót visszahúzásakor a gyöngyöket közel tartjuk az elõzõ lábujjhoz. A drótot a lábszár gyöngyein keresztül hátravezetjük, és elkészítjük a hátsó a hátsó lábujjat is.
Úszólábak
A sorokat a fülekhez, szárnyakhoz, vagy uszonyokhoz hasonlóan, laposan egymáshoz fûzzük. A hátsó drótot a láb egyik során keresztül elõrehúzzuk, így két drótvégáll rendelkezésre a sorok elkészítéséhez.
A drót “elvarrása”
Az egyik drótvéget az egyik közeli sor gyöngyein áthúzzuk a másik drótvéghez, ezzel keresztezzük, és csipesszel többször összetekerjük, a kiálló csonkot levágjuk, es az összecsavart részt elhajlíjuk. Vagy pedig mindkét drótvéget külön-külön többször rátekerjük a vezetõdrótra, majd levágjuk.
. |